ISU OK BiH logo

Omeragić nastupio na ISU Challenge u Ankari

Tarik ISUSeniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (short track), Tarik Omeragić, član K.K.K. "Bosna", uz podršku Saveza klizačkih sportova BiH, nastupio je od 12. do 14. ovog mjeseca na ISU Challenge series 3. u Ankari (Turska).

Na ovom značajnom takmičenju nastupilo je 159 takmičara iz 12 zemalja, naš reprezentativac imao je zapažen nastup.

Tarik je u trci na 1500m, u finalu A bio 4-ti od 14 klizača i popravio je lični rekord za tri sekunde i sada iznosi 2.24,5. U finalu B na 1000 m bio je prvi, a na 500m , također u finalu B osvojio je 3 mjesto. U ukupnom plasmanu zauzeo je 7. mjesto.

Savez klizačkih sportova BiH zadovoljan je sa nastupom i rezultatom Tarika u Ankari. Pokazao je da ima kvalitet, a i rezultat koji je postigao ohrabruje pred njegov nastup na Evropskom prvenstvu, koje će se održati od 24. do 26. januara 2020. u Dobrecenu (Mađarska).