ISU OK BiH logo

BH. klubovi nastupili na takmičenju 'Novi Sad na ledu'

IMG 18bca20635b5b82006767fcfc54ec8a0 V

Na međunarodnom takmičenju u umjetničkom klizanju "Novi Sad na ledu", koje je održano u Novom Sadu 20. i 21. ovog mjeseca, nastupilo je 15 klizačica i klizača iz Bosne i Hercegovine, članova KSL UNITY i KKK OLIMP, sa trenerima: Karlo Požgajčić, Tara Gliha i Neira Kiso.

Na ovom takmičenju kao sudija Saveza klizačkih sportova BiH bila je angažovana i Naida Kiso.

U konkurenciji 110 takmičara iz 4 zemlje,  bh. predstavnici imali su dobar nastup.

U kategoriji Kadetkinje A, Petra Studen zauzela je 6. mjesto, Lana Galijašević 8. mjesto i Sofija Kljaić bila je 18-ta. U kategoriji Kadetkinje B, Emina Čapin, zauzela je 13. mjesto, Eva Sužnjević 14-to, Lea Salihagić 18-to i Sara Mujčić 20. mjesto.

U kategoriji Kadetkinje C, Ada Korić zauzela je 6. mjesto, Asja Hamzić 12-to i Iman Bajramović Hergić 13-to.

Zara Husedzinović, mlađa juniorka zauzela je 8. mjesto.

U kategoriji Interpretacije, Nedim Kruščica osvojio je 1. mjesto i zlatnu medalju, dok je Edna Hamzić i Adna Bećar osvojile su 6-to mjesto, a Maisa Hamzić, zauzela je 13. mjesto.

Savez klizačkih sportova BiH zadovoljan je nastupom i rezultatima naših predstavnika u Novom Sadu, a posebno ostvarenim napretkom, što je ohrabrujuće za opstanak umjetničkog klizanja u BiH.