
Seniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine, plesni klizački par, Ekaterina Mitrofanova i Vladislav Kasinskij, nastupili su na Svjetskom prvenstvu u umjetničkom klizanju (ISU World Figure Skating Championships) koje se održava u Montpellieru (Francuska).
Podsjećamo, od 20. do 27. marta, u ledenoj dvorani Sud de France Arena, takmiči se 122 najbolja klizača svijeta u umjetničkom klizanju (Single, Pair Skating i Ice Dance kategorije).
Naš par je juče (25. 3.) imao svoj prvi nastup (Rhythm Dance). Kaća i Vlad su osvojili 55,01 bod i, iako su popravili svoj lični rekord za 6 bodova, nisu uspjeli da uđu u finale prvenstva i nastupe drugi put (Free Dance). Takmičenje su završili na 27. mjestu.
Prvih 20 parova boriće se danas (26. 3. 2022) za titulu najboljeg.
Ovo je prvi nastup našeg para na Svjetskom prvenstvu i od njih tek očekujemo uspjehe u nastavku karijere. Ovaj nastup je značajan i za Savez jer je ovo istovremeno i prvi nastup Bosne i Hercegovine u ovoj kategoriji na Svjetskom prvenstvu.
Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron (FRA) trenutno vode sa 92.73 boda, što je novi najbolji svjetski rezultat.